Zunanja senčila
Iščete ponudnika za zunanje senčenje? V tej kategoriji imamo 19.677 ponudnikov. Pošljite povpraševanje.
Začeti
33.128 registrirani strokovnjaki
88.804 rešenih projektov
4.8 Od 5 Povprečna ocena naših strokovnjakov
226 512 Naprave za uporabo
Vse storitve
Vse storitve
Potrebujete storitev na področju zunanjega senčenja? Wilio vam bo pomagal najti kakovostne strokovnjake za osredotočanje, načrtovanje, izdelavo in montažo zunanjih senčil. Cena zunanje kritine je običajno odvisna od obsega storitev. Oglejte si več informacij o storitvah: stroški prevoza, pogarancijski servis, uporaba vrhunskih materialov, ki jih zagotovi eden od naših 19.677 strokovnjakov v dani kategoriji.
Poglej tudi:Cene
33.128 registrirani strokovnjaki
88.804 rešenih projektov
4.8 Od 5 Povprečna ocena naših strokovnjakov
226 512 Naprave za uporabo
Koristne informacije.Kaj morate vedeti
10 Ključna vprašanja o zunanjem oklovanju
V zadnjem desetletju je zunanje senčenje postalo bolj priljubljeno na gradbenem trgu. Mnogi arhitekti in lastniki stavb imajo še vedno omejeno znanje teh sistemov in zakaj jih je treba obravnavati kot del oblikovanja stavb. Ta članek obravnava 10 pogostih vprašanj o zunanjem ščitu in zagotavlja pregled razpoložljivih sistemov in kako jih je mogoče pod klimatizacijo v stavbi.
1. Kateri zunanji sistemi za senčenje so na voljo?
Lahko jih razdelimo v tri kategorije:
Fiksni slepi sistemi vključujejo štrleče sončne sisteme, ki so običajno nameščeni v ospredju zasteklitve (T. j. Brise-Soleil sistemi), kot tudi trdne navpične ali vodoravne žaluzije, nameščene pred zasteklitvijo. Ti sistemi so zasnovani tako, da vedno ostanejo na mestu in morajo prenesti vse vremenske razmere, vključno z vetrom, ledom in snegom. Ščit se razlikuje glede na nagrado sistema in izbranega slepega profila ter žaluzije in razdalj med njimi. Sistemi Brise-Soleil se osredotočajo le na velike sončne kote in na splošno samo na južnih območjih. Sence prav tako zagotavljajo samo poleti. V zimskih mesecih zaradi nizkih sončnih kotov ti sistemi zagotavljajo le majhno ali brez zaščite.
Učinkovitost trdnih vodoravnih ali navpičnih žaluzij je odvisna od velikosti, kota in razmika žaluzij. Ti sistemi običajno nejavajo le višje sončne kote, ki omogočajo Outlook in so najbolj učinkoviti v južnih smereh. Lahko se namestijo na vzhodne in zahodne regije, vendar se ponavadi ne prenašajo pred sončno svetlobo zgodaj zjutraj ali pozno popoldne.
Navpične in vodoravne nastavljive slepe sisteme je mogoče motorizirati, kar omogoča, da se žaluzije prilagodijo, da zagotovijo bolj občutljivo zaščito s povezovanjem z avtomatiziranim krmilnim sistemom. Sistemi niso raztegnjeni - vedno ostanejo pred zasteklitvijo - vendar jih je mogoče premakniti med popolnoma odprt in zaprt položaj. Kontrolirajo se s stikalom, kjer lahko upravljate sistem glede na njihove potrebe v popolnoma avtomatiziran sistem, ki se odziva na stanje sonca, in prilagodi kotlinskega kota, da se prepreči neposredna sončna svetloba. Sistemi so na splošno nadzorovani neodvisno od notranjih svetlobnih sistemov; V idealnem primeru se ravni samodejno prilagodijo, da dopolnjujejo naravno dnevno svetlobo, kjer je to potrebno. Ker sistemi delujejo le občasno in prilagoditi žaluzije, potrebujejo le nekaj sekund, poraba energije ni pomembna, zlasti v primerjavi z prihranki, ki jih je mogoče doseči z zmanjšanjem ogrevanja, prezračevanja in klimatske naprave (HVAC).
2. Zakaj je zunanji sistem učinkovitejši od notranjosti?
Na splošno je zunanji sistem boljši od notranjega, ker preprečuje velik del sončne energije, da prodre v stavbo. Energija iz sonca je kratka in prenaša malo toplote. Toplota se proizvaja samo, ko je sončna energija absorbirana s površino (npr. Preproge, pohištvo, oblačila ali koža) in nato sevajo kot infrardeča energija z dolgimi valovi (IR).
Notranji zaščitni sistem lahko: dovolite prehod sončne energije; absorbiranje sončne energije; in odražajo sončno energijo nazaj skozi zasteklitev. Odsevna sončna energija ni problem - ostaja kratek in ne povzroča ničesar toplote. Preusmerjena moč se absorbira s površinami v stavbi in seva kot toplota. Energija, ki jo absorbira sistem za senčenje, se nato seva kot toplota, večina te toplote pa se zajeta v stavbi, zlasti če se uporablja zasteklitev z nizko emisijo (nizko-e).
Zunanji sistem je podoben notranjemu v zvezi s prepustnostjo, absorpcijo in odbojem sončne energije. Vse, kar absorbira zaščitni sistem, vendar se oddaja kot toplota od zunaj stavbe. Ker material ni pregleden, sevana toplota bo prišla samo v stavbo. Tako zunanji sistem odpravlja enega od dveh virov toplotne energije, ki bistveno zmanjšuje solarni dobiček znotraj stavbe. Priljubljena snov v sivi beli in določeni vrsti zasteklitve (npr. Nizka E enota, napolnjena z argonom, dvojno zasteklitvijo), je vrednost "G" 0,13, ko je tkanina nameščena na zunanji strani, vendar se pri namestitvi v notranjost. Vrednost "G" je vsota neposrednega in sekundarnega prehoda sonca na stavbo. Sekundarna prepustnost predstavlja več sončne svetlobe, ki se absorbira z združevanjem zasteklitve in zaščitnega sistema, ki nato teče ali seva v stavbi. Tudi z belo tkanino, ki ima najvišjo raven refleksije, je za primerjavo 0,16 za zunanjo montažo in 0,36 za notranjo montažo. Zato izhaja, da je treba sistem tal namestiti, če je to mogoče, zunaj. Morda obstajajo situacije, ko ni praktična - na primer visokih stavb s 25 ali več nadstropji. V takih primerih je uporaba sistema zasenčenja znotraj prezračevane dvojne fasade primerna, čeprav je zaščito le eden od številnih dejavnikov, ki vplivajo na izvajanje te vrste fasadne strukture.
3. Katere so glavne prednosti zunanjega sistema senčenja?
Glavna prednost zunanjega sistema senčenja je zmanjšati zahteve za tehnično vzpostavitev stavb (TZB). Kot smo že omenili, zunanji ščit blokira velik del sončnega dobička, preden prodre skozi zasteklitev in stavbo. Če je sončni dobiček manjši, se lahko zmanjša velikost sistema HVAC. Rezultat je vhodni kapital, ki lahko v celoti ali delno uravnoteži zaščitni sistem, pa tudi nenehne operativne stroške.
Najučinkovitejši sistemi za zaščito, kot so zunanje žaluzije, lahko blokirajo več kot 90 odstotkov sončnega dobička, kar pomembno vpliva na zmanjšanje zahtev. Vendar pa je treba nekaj stavb ohladiti poleti, medtem ko je ogrevanje potrebno pozimi. Če se uporablja izvlečni zunanji sistem senčenja, se lahko izklopi v zimskih mesecih, da se doseže sončni dobiček v zgradbo in se doseže brezplačno ogrevanje. V zimskih mesecih je rešen notranji sistem zaščite, kot je žaluzije. Druga prednost je naravna dnevna svetloba.
Zunanji zaščitni sistemi lahko pomagajo optimizirati dnevno svetlobo za notranje razsvetljavo, kar zmanjšuje potrebo po umetni razsvetljavi. Več kot 30 odstotkov stroškov energije v poslovni stavbi se nanaša na umetno razsvetljavo, zato lahko zmanjšanje zmanjšanja privede do znatnih prihrankov. Dobro izdelani sistem za zaščito prispeva tudi k primernim delovnim pogojem in tistim za večjo produktivnost.
Dober sistem senčenja poganja toploto in bleščanje in omogoča tudi zunanji pogled. Končno lahko doseže lepo oblikovanje stavb in poveča njegovo učinkovitost.
4. Ali se lahko sistemi zunanjega senčenja uporabljajo za nove in obstoječe stavbe?
Uporabi sisteme zunanjih senčil za novo stavbo je vedno lažje biti del faze načrtovanja. Fiksni zunanji slepi sistemi so nekaj obremenitve za fasado. Če so pritrjeni na obrobni steni, bo potrebno okrepiti delovna mesta. Vendar pa se lahko zunanji zaščit uporablja za obstoječe stavbe. Čeprav ni bilo v prvotnem oblikovanju stavb, je mogoče vključiti strukturne elemente, ki omogočajo vgradnjo na obstoječo fasado. Struktura bi nato dokazala, da je fasado nosila tovora (veter, led, sneg) kot tudi težo samega sistema.
Če se funkcionalni sistem uporablja v obstoječi stavbi, bo treba preučiti, kako lahko cevi in električni kabli prodrejo skozi fasado, da se povežejo z žaluzijami ali ščitniki.
5. Kateri so običajni načini pritrjevanja na fasado stavbe (in kakšne težave je treba upoštevati)?
V primeru novih in starejših stavb se lahko namestitev zunanjega sistema zasenčenja počiva na priključku neposredno na stolpcih za ohišje, opeke ali betonske zidane elemente (CMU) ali prek zaščitene jeklene konstrukcije.
Zunanje žaluzije in žaluzije so na splošno nameščene tik nad ali na vrhu zasteklitve. So relativno enostavne. Ko hitrost vetra presega določeno raven, se umakne, in tako fasada ne obremenjujejo. Za priključitev glavne omarice v fasado lahko uporabite lažje aluminijaste konzole. Vnaprej določene stranske vodnike se običajno uporabljajo tudi za preprečevanje zaščitnega sistema pri nalaganju vetra (druga možnost so ekstrudirane stranske vodnike). Vsak bo raztegnjen na približno 22,7 kgf (50 lbf). Zunanje žaluzije in sistemi Brise-Soleil so trdno na svojem mestu v vseh vremenskih razmerah. Sistemske konzole bodo zato oblikovane v skladu z obremenitvami, opredeljenimi v lokalnih predpisih, in vijaki ali drugi povezovalni elementi, so izbrani tudi za največjo obremenitev. Če so sistemi priključeni na steno vezja, bo treba objave okrepiti z jeklom. To še posebej velja za sisteme na bregu, ki štrlijo v razdalji od fasade in s tem ustvarjajo pomembne momente in moči drsenja na spletnih mestih.
Upoštevati je treba tudi ločevanje različnih kovin, hladno premostitve in dihalnega dihanja ter relativne širitve in krčenje med zaščitnim sistemom in fasado. Glede na te dejavnike se zahteve za zaščito že priporočajo, da se razpravljajo o začetnih fazah procesa oblikovanja.
6. Ali bo lokacija stavbe in orientacije izbrala sistem zunanjega senčenja?
Veliko dejavnikov vpliva na sistem za senčenje na prostem. Dva pomembna sta lokacija stavbe in usmeritev zasteklitve. Orientacija za zasteklitev bo imela tudi pomemben vpliv na izbiro sistema. Sunshine na severni strani je najnižja, ker ni neposrednega sonca. Vendar pa je sevanje ozadja še vedno ustrezno pomembno, zlasti poleti. Sončna svetloba na vzhodni in zahodni strani je podobna, najvišje vrednosti se pojavijo poleti. Zanimivo je, da se med hladnejšimi meseci pojavi največja sončna svetloba na južni dimenziji. Sredi poletja pomenijo visoke sončne kote incidentnega sevanja. Vendar pa se na strehi pojavi največja izpostavljenost sončni svetlobi. Zato vsaka strešna okna potencialno povzročajo pomembne sončne težave. Zaradi razlik fasade lahko fiksni sistemi delajo na južni strani, vendar bodo funkcionalni na vzhodu in zahodu boljši. Čeprav lahko vertikalne žaluzije delujejo na vzhodni in zahodni strani, so vodoravno na splošno bolje nadzorovati sončni dobiček in omogočajo napovedi na zunanjost.
7. Kako sistemi zunanjih senčil obsegajo škodljive vremenske razmere?
Kot je bilo že označeno, so fiksni slepi sistemi namenjeni za maksimalno obremenitev. V primeru sistemov Brise-Soleil so lahko obremenitve na območjih povezave velike, zlasti če so velike izbočene izbok. Če bi se ta, diagonalni oporniki vključili v strukturo, ki bo omogočila porazdelitev bremena med obema pritrdilnima točkama. Za trdne sisteme je treba upoštevati tudi kopičenje in tveganje padca ledu. Zato so sistemi Brise-Soleil lahko neprimerni za visoke zgradbe na mestnih območjih.
Zunanji sistemi, kot so zunanji žaluzije in žaluzije, so lažji od trdnih sistemov in so zasnovani tako, da se umaknejo pri visoki hitrosti vetra. Standardne žaluzije je treba prenesti na relativno nizko hitrost vetra (do največje hitrosti približno 32 km / h [20 mph]) in niso primerna za vetrne kraje ali za visoke zgradbe. Vendar pa obstaja alternativna različica, ki je znana kot "sistem z zadrgo", ki omogoča ključavnico tkanine v stranskih skladbah. Ta vrsta lahko deluje na hitrosti vetra do 144 km / h (90 mph) in je primerna za visoke zgradbe.
ICE je tudi potencialni problem, vendar morda ne bo, če so sistemi zaščiteni v dvignjenem položaju. Avtomatizirane kontrole zagotavljajo, da bodo sistemi razporejeni le na soncu. Temperatura in senzorji vlage lahko ustavijo delovanje žaluzij ali zvitkov, ko imastika.
V hladnih zimskih podnebnih območjih zahtevajo stavbe v zimskih mesecih praviloma. Takrat je priporočljivo pustiti zunanje zaščitne sisteme v zloženem položaju in pustite, da se sonce predstavi v stavbo kot prosti vir ogrevanja.
8. Kakšno vzdrževanje je potrebno?
Večina zunanjih zaščitnih sistemov zahteva majhno ali brez vzdrževanja. Fiksni slepi sistemi je treba redno očistiti, da bi ohranili lak garancijo, vendar nadaljnje vzdrževanje ni potrebno.
Nastavljivi in zložljivi sistemi zahtevajo tudi majhno ali brez vzdrževanja. Kljub temu se redni pregled ali sistemi pravilno delujejo, priporočajo, da so vodniki kabli (če se uporabljajo) ustrezno raztegnjeni in niso poškodovani ali na splošno obrabljene komponente.
9. Kako lahko zunanje zaščite prispeva k doseganju stavbe Enegricky Gospodarstvo?
Na primer:
Minimalna energetska učinkovitost: uporaba zunanjih zaščitnih sistemov lahko pomaga doseči pet-odstotno zmanjšanje (včasih več) zmogljivosti stavbe v primerjavi z osnovno raven.
Optimizirajte zmogljivost stavbe: uporaba zunanjih zaščitnih sistemov lahko pomaga zmanjšati učinkovitost stavbe na minimalno zahtevo.
Toplotno udobje: sistemi za senčenje na prostem lahko pomagajo doseči ogrevanje, hlajenje in klimatske zahteve.
Dnevna svetloba: Da bi dosegli to ugodnost, je treba zagotoviti ročno ali samodejno (z ročnim nadzorom) naprave za krmiljenje naprav za vse redno zasedene prostore (ki omogočajo zunanje zaščitne sisteme - ali v kombinaciji z notranjostjo).
10. Ali zunanji sistemi senčenja dajejo smiselni smislu stroškov in koristi?
Za utemeljitev uporabe zunanjih zaščitnih sistemov je treba poudariti, da imajo pomen z gospodarskega vidika. Določitev cene zunanjega zaščitnega sistema je preprosta, vendar je merjenje koristi lahko bolj zapleteno. Zato je pomembno, da je zaščitni sistem šteje za celovit toplotni sistem, saj lahko vpliva predvsem na razsvetljavo in HVAC sistema.
V preteklosti je bilo pogosto navedeno, da se zaščitni sistem ne upošteva pri določanju sistema HVAC. V tem primeru je težko upravičiti uporabo zunanjega zaščite kot prihranka pri stroških pri zmanjševanju velikosti sistema HVAC. Vendar pa so mehanski svetovalci za sisteme ogrevanja in prezračevanja danes veliko bolj zavedajo učinka učinkovitega ščita in pogosto upoštevajo njene izračune.
Zaključek
Tradicionalno, sistemi notranjega senčenja za nadzor svetlobe in bleščanja in reševanja sončne toplote v sistemu HVAC. Rastne stroške energije, zahteve po boljših fasadah in večja okoljska ozaveščenost arhitektov, da bi našli alternativne rešitve. Zunanji zaščitni sistemi ne bodo primerni za vse zgradbe; Vendar pa, če se uporabljajo, lahko bistveno prispevajo k uspešnosti stavbe in njegove estetike. Nobenega dvoma ni, da vedno več arhitektov razmišlja zunanjo zaščito. Z naraščajočim razumevanjem, zunanji senčni sistemi postajajo pomemben element pri oblikovanju visoko energetskih stavb.